7 березня 2023 р.

Шевченківські дні

       



        На початку березня увесь українській люд традиційно відзначає Шевченківські дні. 7 березня в читальному залі бібліотеки ВНАУ соціальним педагогом Дзюбою І. Г. було проведено бесіду «Шевченко-художник. Етно-психологічні коди творчості».

Учасниками стали студенти 3-4 курсів факультету ТВіППТ. Найбільшим парадоксом шевченкової біографії, - розпочала розмову Ірина Геннадіївна, - є те, що Шевченко крокує нашим життям з титулом народного барда, поета, хоча за покликанням, освітою був в першу чергу художником.

Завдяки розлогій презентації мистецький талант «українського Рембрандта» поставав перед студентами своїми відомими і невідомими гранями, - у розмаїтті жанрів, широкому діапазоні технік, новаторських викликах. Його художня спадщина – це 1200 малюнків в техніці олійного живопису, акварелі, сепії, багаточисельні серії офортів, виконаних у філігранній манері. А його натхненні акварелі, сепії «Аскольдова могила», «Видубицький монастир у Києві», «Церква всіх святих у Києво-Печерській лаврі», «Види Почаївської лаври», закарбували для для нащадків історію власного народу у її духовних віках.

Задля вшанування пам’яті цієї сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців, в залі бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Між нас, Кобзарю, ти живеш…». Для експозиції підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок, як письменника, художника, мислителя і борця за волю України.

Книжкова виставка призначена допомогти користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова.



Немає коментарів:

Дописати коментар