Про бібліотеку

Стуктура бібліотеки:
в.о. директора - Крючкова Ірина Сергіївна
  • Відділ обслуговування
         абонемент №1 (3 корпус)
         абонемент №2 (3 корпус)
         абонемент №3 (художня література, 3 корпус)
         читальний зал №1 (2 корпус)
         читальний №2 (зал періодичних видань, 3 корпус)
         читальний зал №3 (5 корпус, вул. Пирогова 3)
  • Інформаційно-бібліографічний відділ
  • Відділ комплектування та обробки літератури
  • Відділ книгозберігання
  • Служба інформатизації та автоматизації бібліотечних процесів


Режим роботи: 8.00-17.00
читальний зал №1(2 корпус) 8.00-20.00
субота 10.00-16.00
неділя - вихідний
остання п'ятниця місяця - санітарний день

тел. 312, 358
e-mail  lib@vsau.org
веб-сайт http://agrolib.blogspot.com

 Портфоліо бібліотеки Вінницького національного аграрного університету 2020 р.

 Портфоліо бібліотеки "Мобільність - ознака успіху" 2018 р.

Історія бібліотеки
   Бібліотека Вінницького національного аграрного університету була заснована в жовтні 1982 року. Очолила підрозділ Н. Ф. Погуть. Тоді це була невелика бібліотека Вінницької філії Української сільськогосподарської академії, фонд якої становив близько тисячі книг та періодичних видань. Знаходилась бібліотека в невеликій кімнаті розміром близько 30м² в колишній школі підвищення кваліфікації (нині учбовий корпус № 1). На момент відкриття в бібліотеці було зареєстровано 150 студентів трьох факультетів (агрономічного, зооінженерного та механізації), а також 16 викладачів.
   У 1987 році бібліотеку очолила Г.А. Івановська. В цей період був зданий в експлуатацію корпус №3, і бібліотека перемістилась у нове приміщення. Площа її значно збільшилась. Відповідно збільшився і штат бібліотеки - до 10 осіб. Була введена посада бібліографа, який займався створенням каталогу, закуплені каталожні ящики.
   Фонд бібліотеки на 01.01.1988 р. становив 60 301 примірник.
   З 1991 року бібліотека стала самостійним структурним підрозділом Вінницького державного сільськогосподарського інституту. Була введена посада завідуючої бібліотекою.
   У структуру бібліотеки на той час входили такі підрозділи: відділ комплектування та обробки літератури, відділ обслуговування, інформаційно-бібліографічний відділ. Через певний час бібліотека розширилась такими підрозділами як абонементи №1, №2, читальними залами №1, №2. Відокремлено книжковий фонд книгозберігання. Штат бібліотеки збільшився до 23 осіб.
   16 березня 2000 року Постановою Кабінету Міністрів України на базі Вінницького державного сільськогосподарського інституту створюється Вінницький державний аграрний університет, змінює свій статус і бібліотека, яка виходить на новий рівень розвитку.
   Фонд бібліотеки на цей час становив 130 826 примірників, із них підручників і навчальних посібників – 82 668 примірників, наукової літератури – 4 927 примірників.
   З 2001 року посаду завідувача бібліотеки займає Н.С. Головко, а з 2003 року вона стає директором бібліотеки ВДАУ. Продовжує розширюватися структура бібліотеки. Додаються два читальні зали: №3 - періодичних видань та №5 - гуманітарних дисциплін, виділяється абонемент художньої літератури, отримує нове приміщення читальна зала №1, створюється відділ зберігання літератури та служба інформатизації та автоматизації бібліотечних процесів.
   З 2001 року розпочато роботу по створенню електронного каталогу бібліотеки з використанням АБІС ІРБІС.
   У 2005 році створено веб-сайт бібліотеки. Він містив лише основну інформацію про бібліотеку, її структуру, подавав необхідні адреси і телефони.
   Рішенням Вченої Ради університету від 26 лютого 2004 року на бібліотеку ВДАУ покладено функції Центру методичного об'єднання бібліотек аграрного напрямку Вінницької області. У квітні 2004 року введено посаду методиста ІІ категорії.
   З січня 2010 року бібліотека перейшла на власну веб-орієнтовану автоматизовану систему «Софія». «Софія» - розробка науковців кафедри Економічної кібернетики ВНАУ. Бібліотечна програма інтегрована в єдину мережу університету «Сократ».
   У 2010 році вступив у роботу Репозиторій ВНАУ. На бібліотеку покладено обов’язок публікації в репозитарії збірників, виданих в університеті. 28 травня 2010 року постановою Вченої ради університету затверджено рішення про обов’язкову самопублікацію всіх наукових та методичних праць викладачів ВНАУ.
   Значно змінюється веб-сайт бібліотеки. Створено розділи: Діяльність, Читачеві, Аграрію, Бібліотекарю, Про нас. Користувачу у відкритому доступі стали доступні інформаційні продукти бібліотеки.
   У 2012 році бібліотеку очолила Н. Г. Дудкевич. Посилюється співпраця з викладачами, кафедрами. Постійно проводяться бібліографічні уроки, День інформації, День кафедри, День аспіранта, День дипломника, День першокурсника. Започатковано серію бібліографічних покажчиків «Вчені нашого вузу».
   З 2013 року посаду директора бібліотеки займає М. В. Кондратова.
   У 2014 році було відкрито нову читальну залу з відкритим доступом до фонду, яка об’єднала фонд читальних залів №1 та №2. Обладнано комп’ютеризовані робочі місця для користувачів, відкритий Wi-Fi доступ.
   Бібліотекарі опановують нові технології та сервіси для створення інформаційних продуктів. «Фундатори аграрної науки», «Рідкісні і цінні видання бібліотеки», «Класики української слова» – перші віртуальні виставки які було створено та розміщено на веб-сайті.
   У 2017 році, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №177 від 22 березня 2017 р «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації», у бібліотеці ВНАУ розпочато роботу щодо переведення бібліотечного фонду згідно таблиць УДК.
   У 2018 році завершено ретроконверсію навчально-наукових видань, які складають активну частину фонду бібліотеки, що дало змогу користувачам електронного каталогу АБІС «Софія» отримати повні результати пошуку із масиву навчально-наукової літератури наявної у бібліотеці ВНАУ. В результаті у цьому ж році, використовуючи напівавтоматизовану технологію АБС «Софія», було завершено плановий переоблік фонду бібліотеки.
   Новою формою роботи бібліотеки стала наукова діяльність. Бібліотеці було повернено обов’язки адміністрування наукової частини репозитарію. Бібліотекарі розпочали роботу у наукометричних базах Scopus, Web of Science, Google scholar та системі «Бібліометрика української науки».
   У серпні 2018 року директором бібліотеки призначено к.п.н. С. М. Лутковську.
   Бібліотека стала центром інформаційної підтримки викладачів університету з питань наукометрії. Було створено об’єднаний профіль університету у міжнародних наукометричних базах даних Scopus та Web of Science – «Vinnytsia National Agrarian University». Спільно з науковцями, була проведена робота по створенню всім викладачам та аспірантам ВНАУ цифрових ідентифікаторів ORCID та ResearcherID.
   Згідно Наказу МОН України від 06 листопада 2018 року № 1213 Вінницький національний аграрний університет вперше отримав доступ до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science.
   У 2019 році було відкрито демонстраційну залу наукових досягнень науково-педагогічних та педагогічних працівників ВНАУ та Консорціуму, яка стала структурним підрозділом бібліотеки. Було облаштовано автоматизовані місця для користувачів та надано доступ до патентного пошуку – продукту центру підтримки технологій та інновацій TISC.
   З грудня 2019 року бібліотеку очолила І. С. Крючкова.
   Бібліотека Вінницького національного аграрного університету є одним із підрозділів, який не лише забезпечує науково-навчальний процес а також сприяє виробленню ціннісних орієнтирів, впливає на формування в стінах закладу інтелектуального та культурного середовища. Бібліотека створює атмосферу творчої зацікавленості у навчанні, науці, мистецтві, впливає на духовний стан особистості, який не піддається жодним вимірам та оцінкам, проте лежить в основі моралі, сприяє вихованню української молоді.
   В бібліотеці проходять презентації книг, відкриті перегляди й огляди літератури, тематичні вечори, читацькі конференції.
   Сьогодні бібліотека ВНАУ – навчальний, інформаційний та культурно-просвітницький центр, який з максимальною повнотою поєднує традиційні методи роботи з сучасними інформаційними технологіями. Книгозбірня забезпечує надання якісних інформаційних послуг, ефективно використовує спеціалізовані веб-сайти, надає доступ до повнотекстових електронних баз даних.
   На 01.01.2020 року фонд бібліотеки нараховує 224435 примірники, 49107 назви. Це книги, періодичні видання, цінні та рідкісні документи, дисертації, автореферати, електронні видання.
   Організація якісного та оперативного обслуговування користувачів, забезпечення їх потреб в отриманні інформації є головним завданням у роботі колективу бібліотеки, який налічує 18 фахівців бібліотечної справи.

Немає коментарів:

Дописати коментар