7 грудня 2020 р.

Хустка - долі берегиня


   Бібліотека Вінницького національного аграрного університету приєднується до флешмобу «Українська хустка» та підтримує групу громадських діячів, акторів та успішних жінок, яка ініціювала запровадження Всесвітнього дня української хустки. Його пропонують відзначати щороку 7 грудня. Ведення такого свята на державному рівні ініціювали також вінницькі активісти. Вони переконані, що День української хустки сприятиме збереженню та відродженню українських традицій.

Хустина є оберегом жінки з давніх-давен. Дівчатка, в основному, носили стрічки, віночки, а коли жінка виходила заміж, то вона одягала на голову хустку. Хустка булла її оберегом, оберегом сім’ї, родини. Це — символ і необхідність. Вона була маркером соціального стану жінки. Молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки — темні, вдови — чорні. Незаміжні дівчата часто вив’язувались вінкоподібно.

Саме хустка свідчила про рівень достатку родини. Заможні жінки зазвичай купували дорогі шовкові та вовняні хустки. Про коштовність хусток свідчить той факт, що на Україні чоловік повинен був десять днів працювати аби купити своїй дружині хустку.

Образ хустки був символічним виявом прихильності. Протягом століть хустина була в Україні найдорожчим подарунком, яка символізує домівку та матір.

Немає коментарів:

Дописати коментар